Dziwnów – biznes i wypoczynek

Chyba każdy Polak dobrze zna wszystkie najbardziej popularne miasteczka nad Bałtykiem. Mimo, że nie charakteryzuje ich duża populacja, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Taką miejscowością jest między innymi Dziwnów. Oferuje on wiele atrakcji, które urozmaicają wypoczynek, a ludzie pragną tam wracać. Jest ogrom straganów, pamiątek, sklepów, a nieruchomości Dziwnów wręcz pękają w szwach. Dlatego nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy taki interes „letni” opłaca się finansowo.

TERAŹNIEJSZE SPOŁECZEŃSTWO

W obecnym, nowoczesnym społeczeństwie coraz większa część czasu przeznaczana jest na konsumpcję rozmaitych rzeczy. Mogą to być przeróżne dobra, usługi, rekreację i…wypoczynek. Świat idzie ciągle naprzód, czas ucieka, a ludzie za wszelką cenę próbują go spowolnić i jak najlepiej spożytkować bez marnowania go na zbędne czynności. Na przykład udają się do baru szybkiej obsługi lub kupują zmywarkę, zamiast zmywać naczynia ręcznie, albo po prostu mniej śpią. To tylko jedne z przykładów, które jasno pokazują, że człowiek dwudziestego pierwszego wieku żyje szybko i dynamicznie. Pragnienie intensyfikacji wykorzystania czasu wolnego nie pozostaje także bez wpływu na obsługę ruchu turystycznego, ponieważ rozmaitość doznań w czasie podróży turystycznych, postrzegane są jako niezwykle istotny element ich jakości. Usługodawcy turystyczni komponują rozbudowane propozycje spędzania czasu, a im lepiej trafią w gust swoich potencjalnych klientów, tym więcej zarobią.

JAK ŁĄCZYĆ BIZNES Z WYPOCZYNKIEM?

Ostatnimi czasy popularne jest tak zwany „trend bleisure”, czyli zjawisko zacierania się granicy pomiędzy podróżami służbowymi oraz wypoczynkowymi. Słowo to wzięło się od połączenia wyrazów „business” oraz „leisure”.

Efektywność spędzania czasu ma w dzisiejszych czasach większe znaczenie niż związany z tym koszt finansowy, a ciągła dostępność informacji podsyca jedynie pragnienie i zarazem umożliwia
łączenie różnych celów podróży. Powiązanie celów poznawczych, a także wypoczynkowych z turystyką biznesową powiększa pulę korzyści dostarczanych turyście, przy czym zachowa się niezmieniony poziom kosztu podróży. Jednakże sprowadzenie tej obserwacji tylko i wyłącznie do oczywistych korzyści finansowych byłoby zbytnim uproszczeniem. Turystyka biznesowa w stylu bleisure dostarcza także nowych wartości. Kiedy zazwyczaj popołudnia oraz wieczory spędzało się przed telewizorem, albo ewentualnie w towarzystwie przygodnie spotkanych ludzi, nagle może się okazać, że są idealną okazją
do wypoczynku, rozwoju osobistego, a nawet zacieśnienia relacji ze znajomymi lub rodziną. Oczywiście jest warunek: planowanie podróży oraz regulacje pracodawcy muszą umożliwiać takie rozwiązanie. Zamiast pośpiesznych powrotów w każde piątkowe popołudnie (by móc spędzić jak najwięcej czasu z rodziną), pracownik może zyskać możliwość przedłużenia pobytu w odwiedzanym miejscu przy umiarkowanym koszcie. Hotele biznesowe już od bardzo dawna próbują intensywnie promować modę na tak zwany „stand-by” (jest to wydłużenie pobytu o jeden lub dwa noclegi w trakcie weekendu, często nawet przy zerowych kosztach zakwaterowania). Robią to dlatego, ponieważ liczą na inne, dodatkowe wydatki turysty w czasie wolnym lub na przychody, które będą związane z przyjazdem współmałżonka.

DZIWNÓW

Dziwnów to idealna miejscowość, w której można spokojnie (i co najważniejsze: z powodzeniem) połączyć wypoczynek z biznesem. Skoro okolica cieszy się taką popularnością, warto zainwestować w Dziwnów mieszkania na sprzedaż. Wszyscy kochają piękne widoki, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie nieruchomości z widokiem na morze. W takim wypadku można zarówno odpoczywać cały sezon nad Bałtykiem, zwiedzać i rozkoszować się jodem, jak i zarabiać poprzez wynajem pokojów. Na mieszkania Dziwnów z pewnością znajdzie się wiele chętnych.

Inną propozycją jest także wybudowanie domków letniskowych (na przykład z bali). Od długiego czasu cieszą się one popularnością i turyści chętnie w nich mieszkają. Dodatkowo rodziny, czy grupy przyjaciół mają swoją oddzieloną, prywatną sferę, co dla wielu jest ogromnym ułatwieniem.