Dziwnów czy Pobierowo?

MIEJSCOWOŚCI NAD BAŁTYKIEM

Szum fal, śpiew mew, ciepły piasek i słońce… kto tego nie kocha? Chyba nie ulega żadnej wątpliwości, że wszyscy Polacy doskonale znają każde najbardziej popularne miasteczka nad Bałtykiem. Mimo tego, że nie posiadają zbyt dużej i licznej populacji, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Takimi miejscowościami są między innymi Dziwnów oraz Pobierowo. Oferują one całe spektrum atrakcji, a także są osadzone w zachwycającej, pięknej i klimatycznej scenerii. To wszystko urozmaica wypoczynek, a ludzie pragną tam wracać. Oprócz oczywistych, naturalnych argumentów, jest jeszcze kwestia konsumpcji. Na uliczkach znajduje się ogrom straganów, pamiątek, sklepów, a nieruchomości Dziwnów i Pobierowo wręcz pękają w szwach. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi zastanawia się poważnie nad zainwestowaniem w mieszkanie pod wynajem w tych miejscowościach. Istnieje jednak pytanie, w jakim będzie to najbardziej opłacalne i bezpieczne.

WYNAJEM – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Każdy wynajem mieszkania wiąże się niestety z pewnym ryzykiem. Lokal może ulec zniszczeniom w różnym stopniu, jednakże najważniejszą rzeczą, jaką trzeba pamiętać to fakt, że mogą wystąpić nieterminowe płatności. By dobrze zabezpieczyć swoje interesy, trzeba zacząć od zweryfikowania, czy potencjalny najemca jest rzeczywiście osobą, za którą się podaje. Oczywiście nigdy nie uzyska się stuprocentowej pewności, ale sprawdzenie paru dokumentów (na przykład paszportu czy prawa jazdy, a nie tylko i wyłącznie dowodu osobistego) na pewno nie zaszkodzi, a może odfiltrować oszusta. Może w tym pomóc baza dokumentów zastrzeżonych, do której dostęp mają między innymi banki oraz pośrednicy na rynku nieruchomości.

Dobrze jest zdawać sobie sprawę, jak bardzo ważny jest etap weryfikacji najemcy. W ciągu roku kradzione dokumenty są wykorzystywane w celach przestępczych aż kilkanaście tysięcy razy, a każdego dnia do bazy trafia 300 zastrzeżonych dokumentów.

Choć może brzmieć to banalnie, to niestety nie każdy o tym pamięta.Umowa najmu to biznes. Dlatego też tak jak każda jedna szanująca siebie firma, przed przystąpieniem do podpisania kontraktu sprawdza swoich partnerów, tak i w tym przypadku dobrze jest pozyskać jak najwięcej informacji o swoim najemcy. Nie można więc krępować się i bać zadawania pytań (mogą one również dotyczyć sytuacji materialnej). Można też między innymi poprosić o przedstawienie raportu z Biura Informacji Kredytowej, zaświadczenie o dochodach albo inny dokument, który potwierdziłby, że jest to osoba całkowicie wiarygodna i nie powinna sprawiać żadnych problemów z płatnościami. Ogólnie wychodzi się z założenia, że jeżeli ktoś jest uczciwy i nie ma złych zamiarów, nie ma powodów, by nie pokazał owych dokumentów.

Jednakże należy także uważać z tego typu pytaniami i żądaniami pokazywania dowodów swojej uczciwości, ponieważ jeśli będzie się zbyt nachalnym, można stracić chętnego.

DZIWNÓW MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

Dziwnów jest miejscowością uroczą i atrakcyjną. Nie brak tam nigdy turystów. Nic z resztą dziwnego, ponieważ posiada wiele atrakcji. Jedną z nich jest między innymi most zwodzony, port rybacki, promenada nadmorska oraz dwa jeziora. Jeśli komuś znudzą się kąpiele w słonej wodzie, może zawsze przenieść się do słodkiej. Jest to wspaniała alternatywa. Mieszkania Dziwnów są oblegane, lecz za wynajem zwykle nie płaci się wygórowanych cen.

POBIEROWO

Mówi się, że Pobierowo powoli staje się polską, letnią stolicą. Nie jest to sformułowanie przesadzone, ponieważ z roku na rok przyjeżdża tam coraz więcej turystów. Miasto oferuje wiele atrakcji i urozmaiceń. Zdecydowanie hitem stał się zegar kwiatowy. Dużym zainteresowaniem cieszy się także park linowy oraz dom do góry nogami. Dodatkowo w okolicy jest wiele innych alternatyw, z których wczasowicze często korzystają.

PODSUMOWANIE

Reasumując, obie miejscowości mają swoje zalety, jednakże więcej zarobi się kupując mieszanie pod wynajem w Pobierowie. Udaje się tam o wiele więcej osób, ciężko znaleźć wolny pokój, w wyniku czego ceny wzrastają.